X

Mariah Carey “nuk e njeh” Jennifer Lopez, ç’ka ndodhur mes divave të muzikës


Mariah Carey ka treguar edhe njëherë se “nuk e njeh” Jennifer Lopez. Mariah Carey ka thyer heshtjen për raportin me Jennifer Lopez dhe e gjitha daton në një nga këngët më të mëdha të Lopez. Arsyeja për përçarjen e supozuar ishte mjaft e errët gjatë viteve deri më tani me publikimin e “The Meaning Of Mariah.”

Mariah shpjegon se si origjina e përçarjes daton që nga martesa e saj me ish-shefin e Sony Music, Tony Mottola. Më parë, Carey ka treguar se si ish partneri i saj është përpjekur t’i shkatërronte karrierën pas ndarjes. “Ai ishte i zemëruar për divorcin dhe largimin tim nga Sony, dhe ai përdori të gjithë fuqinë dhe lidhjet e tij për të më ndëshkuar.”, thotë këngëtarja.

Sipas krijueses së hitit “We Belong Together”, filmi Glitter ishte arsyeja e përçarjes. Mariah shpjegon se si e regjistroi këngën “Loverboy”, përshtatur nga “Firecracker” të Yellow Magic Orchestra dhe se si Sony e licensoi atë për “I’m real” të Lopez.

“Pasi dëgjova këngën time të re, duke përdorur të njëjtin shembull që kam përdorur, Sony nxitoi të bënte një single për një tjetër femër argëtuese në etiketën e tyre (të cilën nuk e njoh)“, shtoi ajo, duke nënkuptuar kështu se i referohej Jenniferit për të cilën është shprehur edhe më parë se “nuk e njeh”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LIFESTYLE
FOTO/ Enca ka një problem të madh me meshkujt dhe e ndau me të gjithë

Këngëtarja Enca Haxhia është fiksuar me personin e gabuar dhe këtë e ka pranuar hapur. Këtë problem, ajo e ka...

Close