X

Interi i jep leksion Beneventos, Lukaku barazon Ronaldon me gola

Fitore me goledadë e Interit në fushën e Beneventos (2-5), sfidë në të cilën Romelu Lukaku la shenjë me dygolësh, duke barazuar Cristiano Ronaldon me tre finalizime në dy ndeshjet e para të Serisë A (tre gola la shënuar edhe Galabinov. Gjithsesi, edhe në këtë përballje formacioni i Contes shfaqi probleme në fazën mbrojtëse, teksa në vetëm dy takime ka pësuar pesë gola.

2-5 u mbyll takimi në “Ciro Vigorito”, ku zikaltrit e tundën rrjetën që në sekondën e 29-të me Lukakun, i shërbyer nga krahu u djathtë nga Hakimi. Interi e “vrau” brenda gjysmë orë loje ndeshjen, pasi realizoi edhe dy gola të tjerë me Cagliardinin (25’) dhe Lukakun (28’), me Beneventon që reagoi pak çaste me vonë me Caprarin (34’) për 1-3. Gjithsesi, para se të mbyllej pjesa e parë, Hakimi gjeti golin e parë në Serinë A (1-4).

Pjesa e dytë u zhvillua e hapur, e diktuar nga rezultati, me Lautaron që shënoi golin e 1-5 në minutën e 71-të, ndërsa seria e golave në këtë sfidë u mbyll nga Caprari (realizoi dygolësh) në të 76-ën.

Surpriza e ditës vjen nga “Dacia Arena”, ku Udinese u befasua 0-2 nga Spezia debutuese, që festoi si e çmendur suksesin e parë në Serinë A. Takimi u zhbllokua nga Galabinov në minutën e 29-të, por për skuadrën mike gjithçka u komplikua në të 66-ën, kur Terzi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë. Udinese nuk diti ta shfrytëzonte epërsinë numerike, madje në minutën e 4-t shtesë Galabinov, me të dytin personal, vulosi fitoren 0-2.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Atalanta magjeps në “Olimpico”, Gjimshiti fiton derbin me Strakoshën

Berat Gjimshiti fiton derbin kuqezi në Serinë A me Thomas Strakoshën. Atalanta, ku luan qendërmbrojtësi nga Presheva, i dha një...

Close