X

I gjithë stafi infektohet me koronavirus, mbyllet qendra shëndetësore në Elbasan


Stafi shëndetësor prej pesë personash në qendrën shëndetësore në lagjen Skënderbej, Elbasan ka rezultuar i prekur me Covid-19.

Abc News raporton se të prekur kanë rezultuar tre infermierë dhe dy mjekë të cilët pas daljes së përgjigjes së tamponit janë karantinuar.

Për pasojë qendra shëndetësore është mbyllur.

Nuk dihet ende ku do të transferohen shërbimet shëndetësore për banorët e kësaj zone

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Raporti i FMN, Vasili: Ekonomia shqiptare drejt shkatërrimit për shkak të rilindjes

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili teksa i referohet Fondit Monetar Ndërkombëtar, thotë se ekonomia shqiptare është drejt shkatërrimit për shkak...

Close