X

Tre raste të reja me koronavirus në Gjirokastër


Tre raste të reja janë konfirmuar pozitive me koronavirus në Gjirokastër.

Abc News raporton se tre rastet e reja janë një nxënës në shkollën “Koto Hoxhi”, një punonjëse fasonerie e cila është mbyllur si dhe një efektiv policie në DVP Gjirokastër.

Gjirokastra numëron 75 raste aktive me Covid-19 që prej fillimit të pandemisë.

Ditën e djeshme në të gjithë vendin u regjistruan 106 raste të reja ndërsa dy pacientë të infektuar humbën jetën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Si të dalloni viruset stinore nga koronavirusi/ Mjeku Kalo jep disa këshilla

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo vjen me një mesazh për qytetarët shqiptarë, ndërsa paralajmëron se do të ketë një...

Close