X

Meta: Të hetohet Bashkia e Durrësit për shpërdorimin e miliona eurove, koha për drejtësi


Presidenti i Republikës Ilir Meta në një status në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për situatën e ndërtimeve në qytetin e Durrësit.

Ndërsa thekson se tashmë është “koha për drejtësi”, ai shkruan se transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit, është zgjidhja e vetme.

Statusi:

Durrësi i martirizuar dhe plot halle nga tërmeti është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake.

Transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit është zgjidhja e vetme.

KOHA PËR DREJTËSI!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Rama tërhiqet, nuk votohen këtë seancë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Ndryshimet e Kodit Zgjedhor nuk do të votohen më 1 tetor siç ishte paracaktuar me herët. Mësohet se mazhoranca është tërhequr...

Close