X

Dy persona me koronavirus tentojnë të kalojnë në Kakavijë, gjobiten me 700 mijë lekë


Dy persona nga Saranda janë gjobitur me 700 mijë lekë nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Gjirokastër pasi tentuan të kalojnë doganën e Kakavijës drejt tokës greke pavarësisht se testet e Covid-19 i kishin dalë pozitive.

S.C. 60-vjeç dhe E.L. 42-vjeç janë konstatuar nga specialistët e Shëndetësisë dhe policia kufitare gjatë shqyrtimit të dokumentacionit të tyre.

Të dy ata janë shoqëruar në shtëpi ku janë karantinuar deri në momentin e negativizimit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Arrestimi i Nasim Haradinajt para emisionit, gazetari rrëfen telefonatën e fundit

Pak para arrestimit të nënkryetarit të veteranëve të Luftës Nasim Haradinaj, me kërkesë të prokurorisë Speciale, ka ndodhur një telefonatë...

Close