X

Dallgë dhe erë e fortë në Vlorë, pezullohet lëvizja detare


Si pasojë e motit të keq, qyteti i Vlorës nuk po gjen qetësi.

Kështu, janë rrëzuar disa kabina druri dhe disa pemë në Lungomare.

Lundrimi i anijeve është pezulluar, shkak janë bërë dallgët dhe era e fortë.

Moti keq pritet të vijojë dhe në ditët në vazhdim, njoftim ky që është bërë ditë më parë nga IGJEUM ku bëri thirrje të merren masat paraprake për çdo situatë emergjente të mundshme.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Flakët përfshijnë varrezat në Zvërnec, deri pranë banesave. Banorët e kaluan natën jashtë

Një zjarri i madh ka rënë gjatë natës në Zvërnec të Vlorës. Sipas informacioneve të para bëhet e ditur se...

Close