X

Ndryshojnë rregullat anti-covid/ Klientët do të lejohen edhe brenda lokaleve


Me ardhjen e vjeshtës dhe ftohjen e motit, ministria e Shëndetësisë do të lejojë që lokalet të hapen edhe brenda dhe jo vetëm jashtë sikur ishte deri tani për shkak të masave anti-Covid.

Lajmin e dha kryeministri Edi Rama nga Vlora, ku vizitoi disa biznese.

“Sot do të dalë njoftimi i ministrisë së Shëndetësisë për hapjen brenda të lokaleve, se është problem tani që fillon koha më e ftohtë, por duke respektuar masat, mos e merreni me shaka Covid-in” tha Rama.

Detajet për lejimin e frekuentimit brenda të ambienteve të lokaleve do të jepen nga ministria e Shëndetësisë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Albin Kurti: Në Washington u krijua “Jugosllavia e Katërt” nga kryeministri Hoti

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i ka vendosur edhe një emër të ri Marrëveshjes së 4 Shtatorit të arritur në...

Close