X

Lefter Maliqi: Ramziu është në ditët e tij më të këqija, as socialistët nuk i shkojnë nëpër takime

Nga Lefter Maliqi

Ramziu eshte ne ditet me te keqija te tij. Kete e deshmon fakti se as socialistet 24 karat nuk i shkojne neper takime.

Nuk ka me cilet te beje fushaten i ‘Marri fund’, jo fushaten normale, se ate nuk i ka mbetur me asnje e drejte morale ta beje, e nuk i shkon me asnje qytetar, por edhe per takimet per show mediatik, nuk ka socialiste qe i shkon. Aq keq eshte, sa tani po therret xhaketat e grisura si Petro Koci, te cilet i shet si socialiste.

Por Petro nuk e mban, apo e ka harruar se ka thene qe Rama drejton me stilin ‘1 pallat – 1 vote’. Petro duhet te sqaroje nese ka genjyer kur e tha kete, apo tani Rames nuk i mjafton nje pallat, dhe po luan me sloganin ‘1 Petro – 1 vote’… , por puna eshte se Petro nuk vlen as nje…….. !

Socialistet e ketij vendi, jane zhgenjyer aq shume nga Rilindja, sa qe po i premtojne votat Opozites se Bashkuar qe tani.

Kete e faktojne qindra mesazhe qe na vijne neper telefona cdo dite. Socialistet e vertete Rama i ka zevendesuar me oligarke, te forte, njerez te inkriminuar e korruptuar, sepse vetem ne kete menyre ‘ha ndonje vote’ i ziu; i ‘Marri fund’ nuk e njeh ndershmerine, transparencen dhe garen e lire.

Mjafton te sjell ne vemendje drejtimin e qarkut Shkoder, dhe kuptohet se cfare ben Rama me socialistet, te fortet e te korruptuarit deri ne palce.

Se si po i ikin socialistet e vertete dhe kush jane ‘imitimet’ qe po i shkojne nga pas, me shpresen e vdekur se do e rrjepin akoma kete vend, do flasim ne vazhdim; dite me te nxehta po vijne… per te kulmuar me diten e shpreses se madhe, 25 Prillin. Opozita e Bashkuar = 100 mandate! P.S shtojini dhe votat e socialisteve, bejini vete llogarite!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME
“Edi Rama ku kanë shkuar lekët e ndriçimit?” Shkodranët protestë: Rruga burim aksidenti, duhet një polic këtu

Banorët e fshatit Hot i Ri në njësinë Administrative Rrethina të Bashkisë Shkodër kanë dalë në një protestë duke bllokuar...

Close