X

VIDEO/ Perla e Nafiut nuk mjafton, Tottenham eliminon Shkëndijën e Tetovës

Është mbyllur takimi mes Shkëndijës së Tetovës dhe Tottenham, me ekipin londinez që ka triumfuar me rezultatin 1-3 dhe ka eliminuar kuqezinjtë e Ernest Gjokës.

Miqtë anglezë treguan tjetër nivel dhe me meritë kalojnë në raundin tjetër, ndërsa Shkëndija bëri një paraqitje dinjitoze kundër një rivali “big”. Lamela kaloi në avantazh Tottenhamin, që në minutën e katërt të sfidës.

Nafiu barazoi për Shkëndijën e Tetovës me një supergol, në minutën e 55-të. Ky gol, “acaroi” miqtë, që shënuan edhe dy herë të tjera, me anë të Son dhe Harry Kane. Shkëndija eliminohet, Tottenham vazhdon rrugëtimin.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Candreva: Falënderoj tifozët për mbështetjen, kam dhënë gjithçka me fanellën zikaltër

Antonio Candreva i dha fund eksperiencës së tij 4-vjeçare me fanellën e Interit dhe vendosi të transferohet te Sampdoria, me...

Close