X

Toka s’gjen qetësi, tjetër tërmet në vend, pas Lushnjës lëkundet Kavaja

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend. Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Kavajë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 2.9 të shkallës rihter dhe me thellësi 2 km.

Ky është tërmeti i katërt për këtë mbrëmje në vend, pasi më herët janë regjistruar tre tërmete në Lushnje.

Tërmete në Lushnje kanë qenë me magnitudë 3.5, 4 dhe 2.2.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Kodi elektoral? Artan Fuga i jep “zgjidhje” mosmarrëveshjeve PS-PD

Akademiku Artan Fuga përmes një statusi në Facebook thotë se debati politik që po zhvillohet sëfundmi për Kodin Zgjedhor është...

Close