X

VIDEO/ Vetëm disa minuta reshje shiu, përmbyten rrugët e Lezhës


Kanë mjaftuar vetëm pak minuta shi që disa lagje në Lezhë të mbulohen nga uji.

Në lagjen Beslidhja, automjetet e parkuara duket sikur pluskojnë, dhe mënyra e vetme që qytetarët mund të shkojnë tek ato, është nëpërmjet ujit.

E gjithë kjo problematikë vjen si pasojë e mos pastrimeve të kanaleve kulluese në qytetin e Lezhës.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/