X

Tjetër tronditje në Liban, shpërthen depoja e armatimeve


Një depo armësh që i përkiste “Hezbollah”-ut shpërtheu në Liban ditën e sotme për shkak të një gabimi teknik, sipas Reuters. Shpërthimi shkaktoi një tjetër tronditje pas asaj të muajit gusht. Shpërthimi ndodhi në qytetin port të Sidonit.

Nga të dhënat e para nuk raportohen viktima. Anëtarët e grupit vendosën një kordon sigurie, duke ndaluar gazetarët të afroheshin në zonë. Shpërthimi misterioz vjen shtatë javë pas atij në portin e Bejrut, që vrau 200 njerëz, plagosi 6500 të tjerë dhe dëmtoi dhjetëra mijëra ndërtesa në kryeqytet, Bejrut.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA
“Deti”/ Erdogan bisedë me Merkel dhe Michel: Dialogu varet nga Greqia

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, Presidenti i Këshillit të BE-së, Charles Michel dhe kancelarja gjermane Angela Merkel mbajtën sot një...

Close