X

Mesfushori i Manchester City me koronavirus, Ilkay Gundogan në karantinë

Manchester City merr një goditje tjetër pas në prag të transfertës me Wolves. Mesfushori Ilkay Gundogan ka dalë pozitiv në testin për COVID-19. Gundogan tani është lojtari i tretë i City-t që ka rezultuar pozitiv që nga fillimi i sezonit, me Riyad Mahrez dhe Aymeric Laporte gjithashtu të prekur nga virusi.

29-vjeçari sigurisht që nuk do të jetë nën urdhrat e Guardiolës për ndeshjen e mbrëmjes me “ujqërit”, madje do të humbë edhe ndeshjen e Kupës së Ligës kundër Bournemouth, dhe takimin e së dielës së ardhshme me Leicester City-n.

Në deklaratën e lëshuar këtë të hënë nga klubi anglez Gundogan do të duhet të kalojë një periudhë karantine në përputhje me udhëzimet e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Kristal Abazaj me ekip të ri, firmos në kampionatin turk

Sulmuesi shqiptar, Kristal Abazaj, ka firmosur për ekipin turk të Istanbulspor. 24-vjeçari kuqezi ka kaluar te skuadra turke në formë...

Close