X

Vepronte në Shqipëri dhe Greqi/ Policia i zë pritë te dera e shtëpisë, arrestohet shqiptari anëtar i organizatës së kokainës

Policia greke ka arrestuar një shqiptar, i cili është dënuar me 12 vite burg si anëtar i një organizate të trafikut të drogës që vepronte në Shqipëri dhe shpërndante lëndë narkotike në Greqi.

Sipas mediave greke, shqiptarit, emri i të cilit nuk bëhet i ditur iu bë pritë poshtë shtëpisë së tij në Nea Smyrni në Athinë.

Policia e Nea Smyrni morën informacione në lidhje me shtëpinë ku fshihej 36-vjeçari shqiptar dhe menjëherë sapo ai doli, ai u arrestua.

I riu shqiptar iu dorëzua autoriteteve të drejtësisë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Kontrolle të imtësishme te rrethrrotullimi i Bradasheshit, pranga dy të dyshuarve për krime e vrasje

Dy të dyshuar për vrasje e krime të tjera të rënda janë arrestuar 72 orët e fundit gjatë kontrolleve në...

Close