X

Leipzig e nis me fitore, Wolfsburg dhe Leverkusen ndajnë pikët!

Leipzig konfirmohet si skuadër pretendente edhe në këtë sezon të ri të Bundesligas pasi ja doli të merrte tre pikët e para shumë thjeshtë falë fitores 3-1 ndaj Mainz në Red Bull Arena.

Një ndeshje e thjeshtë në letër për skuadrën e Nagelsmann që u zgjidh që në pjesën e parë falë golave të Forsberg me penallti dhe Poulsen që i dhanë avantazhin e dyfishtë skuadrës lindore.

Në fillimin e pjesës së dytë u realizuan dy gola të tjerë fillimisht Mateta ngushtoi shifrat ndërsa vulosi fitoren e Leipzig Haidara me golin e 3-1.

Përfundoi në barazim pa gola sfida tjetër dhe njëkohësisht sfida e fundit për javën e parë ajo mes Wolfsburg dhe Bayer Leverkusen.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Liverpool fiton supersfidën me Chelsea, Mane i mposht i vetëm blutë!

Liverpooli fiton supersfidën e javës së 2-të të Premier League dhe ngjitet në krye të rendijtes në kuotën e 6...

Close