X

Ja sa qytetarë e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orë, ministria: Si paraqitet situata në spitale


Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit e kanë fituar betejën me koronavirusin 57 qytetarë, duke e çuar në 6888 numrin total të të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

Gjithashtu, sipas MSH, gjendja në dy spitalet Covid vijon të jetë e qëndrueshme.

“Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 178 pacientë, 13 në terapi intensive, nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar”, thekson ministria.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Migrimi dhe lindshmëria e ulët mbyllin shkollat rurale në Shqipëri

Nga Sami Curri -Bardha Nergjoni Eldi Vocrri sapo përfundoi klasën e nëntë në fshatin Zerqan të Bulqizës dhe do të...

Close