X

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, Yuri Kim: Ruçi dhe Meta të punojnë urgjentisht me organet përkatëse

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, i jep sërish një mesazh të fortë politikës shqiptare për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

Ambasadorja Kim shkruan se kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe Presidenti Ilir Meta duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse për ngritjen e kësaj gjykate.

“Falenderoj Metën dhe Ruçin për iniciativën për Gjykatën Kushtetuese. Ruçi e Meta duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse. Jam dakord me’ Venecian’ që Ruçi e Meta të punojnë bashkë”, shkruan ambasadorja.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm: Deklaroni pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit. Burime...

Close