X

Infektohen me koronavirus katër mësues në Bulqizë


Katër mësues në një shkollë 9-vjeçare në qytetin e Bulqizës janë konfirmuar pozitivë me Covid-19.

Abc News raporton se Inspektoriati po bën hetimin epidemiologjik dhe pritet vendimi për mbylljen ose jo të shkollës.

Viti shkollor nisi më 14 shtator në të gjithë vendin, ku kërkohet respektimi i protokolleve të sigurisë.

Ndërkohë, gjatë këtyre ditëve janë raportuar edhe mësues të tjerë të infektuar me koronavirus në vend.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Dyshohen si pjesë e kartelit ndërkombëtar të drogës, gjykata merr vendimin për të arrestuarit në Vlorë

Elvis Jaupaj dhe Jorin Llambro të arrestuar në Vlorë pasi dyshohet se janë pjesë e kartelit ndërkombëtar të trafikut të...

Close