X

Nëntë viktima dhe 98 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar nëntë viktima nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nga realizimi i 1404 testeve për COVID-19, rezultuan pozitiv 98 raste.

Ndërkohë 101 pacientë kanë fituar betejën me koronavirusin.

Sakaq numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 15.925, ndërsa 661 pacientë kanë humbur jetën .

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Goditën policin e patrullës në pedonalen e qytetit, arrestohen dy të rinj në Tepelenë

Dy të rinj janë arrestuar në Tepelenë, pasi goditën një punonjës policie për shkak të detyrës. Të arrestuarit janë E....

Close