X

EMRAT/ U arrestuan për zgjedhjet, Apeli i Durrësit liron nga qelia pesë komisionerë, tre mbeten në burg


Gjykata e Apelit të Durrësit ka liruar nga qelia pesë nga teta komisionerët e arrestuar për zgjedhjet shkuara, të cilët ishin lënë më parë me mase sigurie, arrest me burg.

Nga qelia janë liruar shtetasit Shpêtim Stafa, Fredi Marku, Emilian Tuda, Dalvis Biba dhe Indrit Bici.

Mësohet se këta persona kishin bërë ankimim dhe u lanë në arrest shtëpie, ndërkohë që tre të tjerë vijojnë të mbeten ende në burg, pasi nuk kishin bëre ankimim.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“I ati kishte bërë planin e vrasjes”, dëshmitari: Eglantina më kërkoi ndihmë, i vëllai më kërcënoi

Detaje të tjera janë mësuar nga ngjarja tragjike që ndodhi në Malin me Gropa, tetë vite më parë. Dëshmitari i...

Close