X

“Lukunia e qeveritarëve po çjerr fytin”, Vasili: Ja kush është fajtor për situatën e rënduar nga pandemia


Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, shkruan në rrjetet sociale se nuk është faji i popullit për shifrat e larta të koronavirusit, por i shëndetësisë së PPP-ve dhe ushqimeve me litar.

Sipas Vasilit, një lukuni qeveritarësh po çjerrin fytin dhe i janë vërsulur popullit sikur është fajtor, duke shtuar se faji është i qeverisë dhe ç’organizimin të saj ekstrem.

POSTIMI:

Fajin nuk e ka populli per Pandemine, por shendetesia e PPP-ve dhe ushqimeve me litar!

Nje lukuni qeveritaresh, por edhe profesionistesh te akaparuar po çjerrin fytin dhe i jane versulur popullit, qe sipas tyre qenka fajtor per pandemine.

Nen regjine e neveritshme propagandistike te qeverise, me te gjithe laperdharet ne kuvend e ngado te bere se bashku, i jane versulur popullit, qe eshte gjetur sipas tyre fajtor per pandemine.

Shendetesia e Edi Rames nga PPP e Koncesionet e deri tek ushqimet me litar neper spitale nuk kane asnje pergjegjesi e faj sepse fajtor na qenka populli per pandemine.
Dy muaj e ca me pare kur Edi Rama shpalli se nuk do fliste per pandemine se me e keqja sipas tij kish kaluar, e lëvdoi dhe falenderoi me ze te larte dhe pa fund popullin, ndersa sot kur ç’organizimi ekstrem i qeverise ka renduar situaten fajin na e paska populli.
Mjerim i madh kur keto gëbelsizma bajate te nje qeverie te paafte vihen ne goje edhe te ca njerezve te mjeksise.

Per keta te fundit kam uruar dhe uroj qe keto budalleqe, qe thone te vijne vetem nga dijet superficiale, nga mosnjohja e epidemiologjise apo nga ndonje interes i vogel vetjak per te ruajtur ndonje vend pune per vete a familjen, apo per ndonje perfitim vetjak sepse nese do ti besonin vertet do te ishte vertet nje dite e peshtire ne jeten e tyre sepse te besh popullin fajtor eshte thjesht injorance e ligë.

Sa per popullin dhe sistemin shendetesor edhe nje kujtese.

Eshte ky popull qe bashke me shendetesine kane kaluar vetem ne 30 vitet e fundit shperthime epidemike, epidemi e pandemi duke fillluar nga kolera,poliomieliti,fruthi, sars,gripin e shpendeve, gripin e derrit,lopen e cmendur etj.

Ka qene ky sistem shendetesor qe ka arritur nivele vaksinimi shume te larta te nivelit boteror ne bashkepunim me te njejtin popull dhe duke kaluar shume vende teper te zhvilluara europiane dhe me gjere.

Ka qene ky po i njejti popull qe se bashku me shendetesine ulen ne nje shifrore vdekshmerine foshnjore dhe amtare si treguesë fondamentalë te sistemit shendetesor.
Populli bashkepunon dhe i pergjigjet shkelqyeshem mesazheve te qarta, te konsoliduara dhe profesionale.

Por populli nuk mund te pranoje qe ta perdorin, ti shesin suksese qe nuk ekzistojne sic beri Edi Rama ne rastin e pandemise dhe me pas ti faturojne deshtimet qeveritare.
Populli eshte atje ku ka qene dhe pervecse duhet falenderuar nuk mund te fajesohet kurre.

Por qeveria qe katandisi shendetesine nga koncesionet tek ushqimet me litar neper spitale eshte ajo problemi shkaku dhe pasoja ndaj eshte edhe fajtorja e vetme,por edhe e pabesa e madhe kunder popullit te vet.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Kur qeveria të lë në rrugë e tallet me ty!

Nga Luan Rama/ Ajo që po ndodh prej disa ditësh, është pak ta quash e rëndë. Është një shëmti dhe...

Close