X

Kështu ndodh, kur ul kokën dhe ke frikë para grekëve


Nga Marin Mema

Kështu ndodh kur toleron, pranon, ul kokën, kur ke frikë të japësh përgjigje, kur shitesh e blihesh, kur nuk vendos reciprocitet, por pranon gjithçka…

Kur nuk ndërton një shtet të fortë, me dinjitet e krenari.

Një shtet që nuk druhet të mbrojë njerëzit e tij, një shtet që di të përgjigjet, të reagojë, madje edhe të kërcasë dhëmbët.

Rasti më i fundit në Kakavijë është treguesi më i dhimbshëm i një realiteti të prodhuar nga politika shqiptare sot e 30 vjet në raport me fqinjët !

Kjo është e vërteta për të cilën politika jonë nuk flet kurrë, por është e gatshme ti nënshtrohet pa asnjë kusht.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Klevis Balliu: Rama fshihet si struci për krizën në Kakavijë

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, shprehet se kreu i qeverisë, Edi Rama, po largon çdo përgjegjësi nga vetja për krizën...

Close