X

VIDEO / Dramë për Atalantën, PSG e përmbys me dy gola në minutat e fundit të ndeshjes

Atalanta po i gëzohej kualifikimit, kur në tri minuta (90′ dhe 93′) PSG përmbys gjithcka, duke e fituar takimin 2-1 në çerekfinalet e Champions League.

Pikërisht në minutën e 90-të, Marquinho mori asistin e Neymar për të barazuar rezultatin (1-1), ndërsa të tronditur bergamaskët lejuan golin e disfatës nga Chuppo Moting në një aksion interesant të parisienëve në minutën e 93-të.

Mëkat për Atalantën që udhëoqi për 90 minuta dhe e humbi ndeshjen për tri të tilla, teksa kishte shënuar më parë në të 27′ me anë të Pasaliç.

PSG kaloi në gjysmëfinalet e Champions League.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Linfield fiton në tavolinë/ “Vendim i habitshëm”, Drita kundërshton UEFA-n

Drita eliminohet nga Champions League. Kampionët e Kosovës kanë humbur në tavolinë me Linfield dhe Komisioni i Apelit e ka...

Close