X

Rritet numri i rasteve të reja me Covid në 24 orë në Itali, humbin jetën dhjetë persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali është vënë re një rritje e numrit të rasteve të reja dhe e numrit të viktimave nga Covid. 481 raste të reja janë komfirmuar me koronavirs dhe dhjetë persona kanë humbur jetën vetëm gjatë orëve të fundit.

Deri më tani numri i personave të infektuar në Itali ka shkuar në 251,713, ndërkohë rritje ka pësuar dhe numri i víktimave ku deri më tani kanë humbur jetën 35,225 persona.

Rajonet më të prekura rezultojnë Lombardia, Veneto dhe Piemonte. Ndërkohë autoritetet italiane po marrin masa për turistët që vijnë ose kthehen në Itali.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
Besnik Mustafaj: Jemi vend pa Ministri të Jashtme, asnjë reagim për marrëveshjen me Greqinë

Dy ditë më parë Këshilli i Ambasadorëve i bëri thirrje qeverisë shqiptare të angazhohet për rinisjen e negociatave për Marrëveshjen...

Close