X

“Kaos, vjedhje dhe abuzime”/ Baçi: ‘Drejtoria e Tatimeve’ Fier, vendi ku vijnë e ikin me trastat plotë hajdutët nga Tirana

Kryetari i deges PD Fier Luan Baçi nepermejt nje postimi ne Facebook ka denoncuar vjedhjet dhe abuzimet qe ndodhin ne Drejtorine e Tatimeve.

Postimi i plote:

Nga viti 2017, kjo drejtori vazhdon te “drejtohet” vidhet nga OLTION CUKU, ai eshte akoma drejtori qe vjen njehere ne disa dite, per te firmosur dhe per te marre trastat me para.
Administrata e kesaj drejtorie eshte ne ankth, pasi hajdut Oltioni, ka dite qe eshte programuar per tu emeruar si pergjegjes i vipave ne Tirane. U lodh duke ardhur, nga Tirana ne Fier per vite te tera dhe tani po gradohet: ” Do menaxhoje vipat”

Komandoi per disa dite nje punonjes dhe tani ka marre perseri frenat ne dore, pasi
nuk mund te largohet, pa emeruar drejtorin e ri, qe duhet te jete as me pak dhe as me shume, nje “refugjat” tjeter mik i tij, qe te vazhdoje vjedhjet dhe gjobat.

ARTAN PASHOLLI eshte zevendesi perfekt, ka nje vit e 3 muaj si drejtor hetimi, me strukturen e re, eshte drejtor monitorimi ne terren. Ka problemin e statusit dhe po perpiqen ta rregullojne, nderkohe zoteria ne fjale ndodhet ne Amerike, pasi aty jeton familja e tij.

Po si ka mundesi qe ne gjithe Qarkun e Fierit me 500 mije banore, nuk gjenden drejtore per institucionet?

Po si ka mundesi qe nje njeri qe ka familjen ne Amerike, te enderra e shume njerezve, te vije ne Fier çdo dite nga Tirana, per nje rroge dhe te rrije larg familjes se dashur ?

Po si ka mundesi, qe nje duzine deputetesh te rilindjes ne Fier, nuk e hapin dot gojen, per keto emerime dhe levizje prej hajdutesh?

Shqetesim i derguar me sms, nga qytetare te ndershem.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Radhë deri në 5 kilometra, bllokohet pika kufitare e Kakavijës (FOTO)

Radhë të gjata emigrantësh ka pasur ditën e sotme në pikën kufitare të Kakavijës. Që prej mëngjesit, fluksi i madh...

Close