X

Mashtrimi me reformën administrative/ Vasili: Rilindasit qerasin militantët me vende pune që kushtojnë 92 milionë euro

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka denoncuar një tjetër mashtrim të rilindasve të demaskuar, të cilët kur miratuan reformën administrative në vitin 2014 thanë se do të kursenin 60 milion dollarë në vit, ndërsa tani po grabisin 92 milion euro.

‘Mashtruan rilindasit se do kursenin 60 milion dollare ne vit me reformen administrative, por grabisin 92 milionë euro.

Kur u zhvillua reforma administrative ne vitin 2014 u premtua dhjetra e qindra here nga Edi Rama e rilindasit se do kursehen 60 milion dollare ne vit dhe gati 240 milion dollare ne 4 vjet.

Ka ndodhur e kunderta shpenzohen plot 92 milion Euro per 8100 vende pune te shtuara ne pushtet lokal si qerasje per militantet.

92 milion euro qe do te ishin nje financim qe zgjidhte problemet e shendetesise per pandemine.

92 milion ose 3 spitale rajonale te standarteve te larta.

92 milion euro apo nje ndihme shume e madhe qe do shpetonte nga mbyllja mijra bisnese.

Kjo eshte nje tjeter gjëmë e rilindjes per financat publike.

Lexoini cfare kane deklaruar rilindasit vite me pare ne linkun me poshte dhe kuptoni se deri ku arrin mashtrimi.’

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
104 kg kōkainë në kamion, arrestohet i riu shqiptar në Hollandë

104 kilogramë kōkainë janë sekuestruar nga policia holandeze në Abcoude. Në pranga u vu një 24-vjeçar shqiptar dhe një hollandez...

Close