X

Makina përplās të moshuarin me bicikletë në Korçë, plāgoset 73-vjecari

Policia e Korçës njofton se një aksident automobilistik ka ndodhur në qytetin jug-lindor.

Sipas policisë të Korçës, një makinë me drejtuese një 41-vjecare ka përplāsur një të moshuar 73 vjec, që po ecte me bicikletë.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 11.09.2020​, rreth orës 17:45, në lagjen nr. 18​, shtetasja S. T., rreth 41 vjeçe, duke drejtuar një automjet ka përplāsur shtetasin B. D., rreth 73 vjeç, ban­ues në fshatin Ravon­ik, Korçë, drejtues i një biçiklete, i cili​ aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës jashtë rrez­ikut për jetën.

Po punohet për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Paketa e ndihmës, Drejtoria e Tatimeve njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Të gjithë individët që nuk e kanë marrë ende pagën e luftës, si dhe kompanitë që nuk kanë përfituar prej...

Close