X

Pas më shumë se 50 vitesh, shfaqen balenat gjigande në Gadishullin e Karaburunit


Balenat shfaqen për herë të parë pas me shumë se 50 vitesh pranë Karaburunit.

Gjitari më i madh i detit ka munguar për një kohë të gjatë në ujërat shqiptare.

Sot ato janë parë disa që lëviznin së bashku. Nuk ka pasur më parë asnjë dëshmi nga peshkatarë për praninë e balenave.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Ekzēkutimet në Elbasan/ Gjykata jep masën e sigurisë për Xhuljano Hoxhën dhe Euglen Halilin

Gjykata e Shkallës së Parë në Elbasan ka dhënë masën e sigurisë “burg pa afat” për Xhuljano Hoxhën dhe Euglen...

Close