X

Konfirmohen 126 raste të reja në 24 orët e fundit në Greqi

EODY njoftoi sot 126 raste të reja me Koronavirus në Greqi, nga të cilat 10 u zbuluan pas kontrolleve në doganat e vendit dhe duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 5.749.

24 pacientë trajtohen të intubuar, ndërkohë që 129 pacientë janë larguar nga ICU.

Ndërsa numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 213.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Tjetër vīktimë nga Covid-19, ndërron jetë pedagogu i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi

Tjetër humbje jete për shkak të Covid-19. Pedagogu i njohur i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi, 47 vjeç, ka ndërruar jetë...

Close