X

Grabitje dhe të shtëna me armē, policia arreston mbi 100 persona në Çikago

Policia në Çikago hapi zjarr ka arrestuar më shumë se 100 huliganë pasi sulmuan një zonë të madhe luksoze të hënën, duke plaçkitur dyqane, ndërsa u përplāsën me policinë.

Trembëdhjetë oficerë u plāgosën gjatë trazirave dhe një roje i sigurisë dhe një civil u plāgosën nga armët e zjarrit.

Fotografitë e dritareve të thyera të dyqaneve dhe njerëzve që iknin me duart e tyre me mall, u postuan në mediat sociale.

Pjesa më e madhe e incidentit ka ndodhur në Michigan Avenue, në një rreth luksoz pazar të njohur si Mile Magnificent.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/