X

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, 109 raste të reja dhe një vīktimë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 109 raste të reja me COVID-19. Një person ka humbu betejën me sëmundjen së fundmi.

Ndërkaq, autoritetet maqedonase raportojnë se 422 janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në Maqedoni nga fillimi i epidemisë është 11942, numri i pacientëve të shëruar është 8087, ndërsa i të vdekurve është 528, për momentin numri i rasteve aktive në vend është 3327.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Konfirmohen 126 raste të reja në 24 orët e fundit në Greqi

EODY njoftoi sot 126 raste të reja me Koronavirus në Greqi, nga të cilat 10 u zbuluan pas kontrolleve në...

Close