X

Tirana sfidon kampionët e Gjeorgjisë, ndeshja do të luhet në transfertë


Tirana mëson ditën e sotme kundërshtarin për turin e parë në Ligën e Kampionëve.

Shorti ka vendosur që Tirana të përballet me gjeorgjianet e Dinamo Tibilisi.

Në rast fitimi të ndeshjes, bardheblutë do të kalojnë në raundin e dytë të Ligës së Kampioneve, në të kundërt në rast humbje, atëherë ekipi i Egbo do të kalojë në raundin e dytë të Ligës së Europës.

Kryeqytetasit ishin vendosur në grupin e 4-t nga UEFA ditën e djeshme, teksa tashmë do të masin forcat me skuadrën e gjeorgjiane dhe do të luhet në transfertë, pasi kështu u vendos nga goglat.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Kukësi e Partizani me sytë nga KAS, por në Lozanë nuk i përfshijnë në gjyqe deri në nëntor

Merkato e futbollistëve në kampionatin shqiptar mbetet peng i KAS të Lozanës, ose më saktësisht të vendimeve që ky i...

Close