X

Shkelën rregullat e koronavirusit, Policia: Gjobitëm dy pronarë restorantesh në Berat


Pronarë të dy restoranteve janë ndëshkuar me një milion lekë gjobë pasi u konstatuan se ushtruan aktivitet kundër Aktit Normativ të vendosur në kuadër të parandalimit të përhapjes së COVID-19.

Sakaq Drejtoria Vendore e Policisë Berat apelon për të gjithë pronarët/administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Njoftimi i policisë:

Policia e Beratit ka ndëshkuar me nga 1.000.000 lekë gjobë, pronarët e dy restoranteve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar në rrugën Berat-Uznovë, dy restorante në të cilët ushtrohej aktivitet, duke mos respektuar protokollet e sigurisë.

Për subjektet në fjalë shërbimet e Policisë u kanë vendosur administratorëve V.S dhe E.A masë administrative 1.000.000 lekë secilit.

Drejtoria Vendore e Polcisië Berat apelon për të gjithë pronarët/administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Kishte kthyer lokalin në bazë të shpërndarjes së kānabisit, arrestohet 24 vjeçari në Lushnje

Një 24-vjeçar është arrestuar nga policia pasi u konstatua se shpërndante lëndë narkotike në formë dozash në lokalin që kishte...

Close