X

SHBA, shkon në pesë milionë numri i të infektuarve me koronavirus


Numri i përgjithshëm i të prekurve nga koronavirusi në SHBA ka arritur në pesë milionë.

SHBA mbetet vendi më i goditur në botë nga virusi vdekjeprurës, ndërsa numri i vīktimave u rrit së fundmi në 160 mijë.

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive në vend, Anthony Fauci, tha se ka të ngjarë që një vaksinë e koronavirusit të rezultojë e suksesshme deri në fund të vitit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
70% e bizneseve thonë se rikuperimi nga pandemia do të zgjasë mbi një vit

Situata e pandemisë ka ndikuar dhe po vazhdon të ushtrojë ndikimin e saj në çdo aspekt të jetës së individëve,...

Close