X

Reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit, moti për sot


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë, parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të jetë nga Veriperëndimi-Verilindja me shpejtësi 1-8m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare si dhe zonat luginore fiton shpejtësi deri në 10-15m/s. Valëzimi i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET  Temperaturat në °C

Shkodër 22/34 Diell shi

Kukës 20/26 Diell shi

Lezhë 23/33 Diell shi

Dibër 16/34 Diell shi

Durrës 22/34 Diell shi

Tiranë 22/33 Diell shi

Elbasan 19/33 Diell shi

Berat 1/33 Diell shi

Vlorë 20/32 Diell shi

Korçë 16/25 Diell shi

Gjirokastër 17/32 Diell shi

Sarandë 17/32 Diell shi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
E trishtë! Koronavirusi i merr jetën skulptorit Arben Bajo

Skulptori i njohur Arben Bajo nuk e ka fituar betejën me COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga miqtë e tij në...

Close