X

“Një minutë heshtje për vīktimat e koronavirusit”, Buzhala kujton në mënyrën e veçantë babanë: Ishe tifoz i Barcelonës, gjërat ndryshuan këtë herë


Gazetari Berat Buzhala, pak javë më parë humbi babanë e tij, i cili ishte i infektuar me COVID-19.

Buzhala ka kujtuar mbrëmë ndarjen nga jeta të babait, në një mënyrë të veçantë.

Para nisjes së ndeshjeve të Champions League është mbajtur një minutë heshtje dhe mbrëmë është luajtur sfida Barcelona-Napoli, ku fituan spanjollët.

Babai i gazetarit ka qenë tifoz i zjarrtë i Barçës dhe para nisjes një minutë heshtje u mbajt dhe në nder të tij.

Më tej ai kujton dhe kohën kur kanë para sfidën e parë në Itali mes Napolit dhe Barcelonës dhe babai i kishte thënë se në sfidën e ardhshme gjërat do ndryshonin.

POSTIMI:

Nje minut heshtje per vīktimat e COVID’it, para ndeshjes Barca – Napoli.

Nuk ka qysh mos me mu kujtu njani prej tifozeve me te zjarrte te Barces, vīktime e COVID’it, baba i jem i dashtun, me te cilin e kemi keqyr ndeshjen e pare ne Napoli.

Eh. Kush kish thane qe ne ndeshjen e kthimit gjanat kane me ndryshu. Miss you tonight .

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Shkrimtari Virion Graci: Si e njoha Arben Bajon në një ditë gushti si kjo ditë e fundit për të

Shkrimtari, Virion Graci një nga miqtë e skulptorit të njohur Arben Bajo, i cili ndërroi jetë sot për shkak të...

Close