X

Dueli Lazio-Inter për Kumbullën, zhvillime të reja nga Verona

Marash Kumbulla dhe Lazio duken më parë. Klubi romak fillimisht ofroi 17 milionë euro plus kartonin e Andre Anderson, ofertë që për Hellas Verona është e pamjaftueshme. “Corriere dello Sport” raporton se oferta e Lazios është rritur nga e para dhe tani presin një përgjigje.

Interi shikohet si rivali më serioz për shërbimet e lojtarit të kombëtares shqiptare. Zikaltrit kanë ofruar deri në 23 milionë euro dhe klubi i Kumbullës nuk është dorëzuar. Ata e dinë se kanë një xhevahir në gjirin e tyre dhe kërkojnë të përfitojnë maksimalisht.

Veç faktit që Lazio e ka rritur ofertën, ka të reja edhe nga Interi. Në Itali, tentativat e Interit për të blerë mbrojtësin Nikola Milenkovic të Fiorentinës i japin më shumë shanse klubit kryeqytetas që të bëjë tijin Kumbullën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Champions League/ Aulas: Juventusi ushtroi presion ndaj arbitrit, kualifikimi ishte special

Lyon humbi 2-1 në “Allianz Stadium” përballë Juventusit, por ia doli të kualifikohet në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve falë...

Close