X

Polumbarët e RENEA-s në kërkim të thīkës me të cilën u vrā 23 vjeçari Regisi Rujani


Xhuljano Hoxha dhe Euglen Halili, autorët e vrasjes së Regis Runajt të ekzekutuar në Elbasan mbrëmjen e 29 korrikut kanë hedhur thīkën me të cilën kanë kryer krīmin në lumin “Shkumbin”.

Policia ka publikuar edhe pamjet nga aksioni për gjetjen e mjetit prerës të përdorur nga autorët të cilët qëlluan vīktimën 27 herë, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Polumbarët e RENEAS kanë arritur të gjejnë prova që bindin grupin hetimor për autorësinë e tyre.

Sipas policisë dy autorët, janë të përfshirë edhe në vrasjen e ndodhur dhjetë ditë para kësaj ngjarje ku u ēkzekutua me ārmë zjarri Emiljano Ramazani, mik me Regis Runajn.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Prezenca e xhandarmërisë serbe në Karaçevë”, PDK: Kërcënim i hapur dhe cenim i sovranitetit të Kosovës

Partia Demokratike e Kosovës dënon ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. “Ky veprim i toleruar nga Qeveria...

Close