X

Koronavirusi në Itali, infeksionet në rritje, 552 raste të reja brenda 24 orësh

Infeksionet e koronavirusit në Itali vazhdojnë të rriten: në 24 orët e fundit ka pasur 552 raste të reja, krahasuar me 402 ditën e djeshme, gjithsej 249.756.

Ka vetëm tre vdekje nga Covid-19 në krahasim me gjashtë të enjten, në total 35,190.

Të gjitha rajonet regjistruan raste të reja, nga Molise, e cila ka një më shumë se të enjten, në Veneto me plus 183 infeksione.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
Kaloi Covid-in me simptoma të rënda, Nora Malaj: Gjendesha si në kllapi

Ish-zëvendës Ministrja e Arsimit dhe pjesë e strukturave të LSI, Nora Malaj ka ndarë me miqtë në rrjetet sociale, përvojën...

Close