X

Ishte infektuar me koronavirus, ndërron jetë fotografi i njohur shqiptar


Ndahet nga jeta në moshën 80 vjeçare fotografi i njohur kosovar Agush Qorri, pasi humbi betejën me koronavirusin.

Fotografi është babai i dy dëshmorëve që dhanë jetën për lirinë e Kosovës.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë të afërmit e të ndjerit.

“Të dashur miq, është ndarë nga jeta fotografi i mirënjohur Agush Qorri.

Ju njoftojmë së pas një betejë të shkurtër më COVID-19, Sot në ora 2:15 e mëngjesit në moshën 80 vjeçare është ndarë nga jeta Agush Qorri.

Agush Qorri njihet si fotograf që nga viti 1967 dhe prindi i dy dëshmorëve.

Famijaret kanë njoftuar se për shkak të pamundësisë ceremonia mortore do të bëjnë vetëm me rrethin e ngushtë famljar”, shkruhet në njoftimin për vdekjen e fotografit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, LAJME
Sekuestrimi i dy televizioneve të Ylli Ndroqit, Reporterët pa Kufij: Të mos ndërhyhet në linjën editoriale!

Reporterët pa Kufij kanë reaguar sot pas sekuestros që është vënë kundër dy televizioneve, RTV Ora dhe Ora News, që...

Close