X

Tentuan të fusin herōinë në burgun e Beratit, prangosen dy persona


Policia ka arrestuar dy persona pasi kanë tentuar të fusin lënë narkotike në burgun e Beratit.

Uniformat blu bëjnë me dije se janë arrestuar M. D., 24 vjeç, banues në Kuçovë (i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”) dhe A. M., 19 vjeç, banues në Berat.

Këta të fundit janë kapur në flagrancë duke tentuar të fusin lëndë narkotike në IEVP Berat.

Punonjësit e IEVP Berat, gjatë kontrollit të ushtruar në rrobat që këta shtetas po i dërgonin një të arrestuari, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lëndë narkotike herōinë me peshë 0,45 gr.

Njoftimi i policisë:

Berat,

Tentuan të fusnin heroinë në ambientet e IEVP-së, arrestohen 2 shtetas.

Specialistët e Seksionit për Krīmet arrestuan në flagrancë shtetasit: M. D., 24 vjeç, banues në Kuçovë (i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”) dhe A. M., 19 vjeç, banues në Berat.

Arrestimi i tyre u bë pasi janë kapur në flagrancë duke tentuar të fusin lëndë narkotike në IEVP Berat.

Punonjësit e IEVP Berat, gjatë kontrollit të ushtruar në rrobat që këta shtetas po i dërgonin një të arrestuari, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lëndë narkotike herōinë me peshë 0,45 gr.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionin e ekzekutimit të vendimeve me burgim”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Koronavirusi i merr jetën në moshën 33 vjeçare zyrtarit në Kosovë

Ndahet nga jeta në moshën 34-vjeçare, Afrim Tafa, një zyrtar i komunës së Shtimes në Kosovës. Mësohet se i riu...

Close