X

Temperatura deri në 30°C, moti për çdo qytet


Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe alternime me kthjellime.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit fillimisht të herëpashershme dhe intensitet të ulët deri mesatar.

Reshjet e herëpashershme do të jenë prezente deri në fund të ditës por lokale.

Në kohë afatshkurtër reshjet me intensitet deri të lartë në formën e shtrëngatave apo stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të jetë nga veriperëndim – verilindje 1-10m/s e shoqëruar me një valëzim të forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 19/30 Diell shi

Kukës 18/26 Diell shi

Lezhë 19/29 Diell shi

Dibër 16/24 Diell shi

Durrës 19/29 Diell shi

Tiranë 19/30 Diell shi

Elbasan 18/28 Diell shi

Berat 17/28 Diell shi

Vlorë 18/28 Diell shi

Korçë 16/24 Diell shi

Gjirokastër 16/28 Diell shi

Sarandë 17/28 Diell shi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Vrāsja e taksistit të moshuar, policia arreston dy autorët e dyshuar

Vrāsja e taksistit të moshuar, policia arreston dy autorët e dyshuar Arsil dhe Sajmir Shera janë dy vëllezërit që dyshohet...

Close