X

Borxhi i pashlyer, zbardhen detaje nga pengmarrja e lezhjanit, i riu nga Durrësi: Nuk do të ndalem deri sa të marr mbrapsht borxhin që më ka


Mori peng lezhjanin, arrestohet 29-vjeçari nga Durrësi. Ngjarja është regjistruar ditën e martë në zonën e Plazhit në Durrës, e njohur si Lagjja 13.

Sipas Policisë, F. K., 29 vjeç, banues në Durrës, ka marrë peng duke e mbajtur forcërisht në makinën e tij shtetasin me iniciale D. Xh., 34 vjeç, banues në Lezhë.

Ka qenë pikërisht ky i fundit, i cili ka lajmëruar Policinë për atë që i kishte ndodhur, menjëherë sapo 29- vjeçari e la të lirë.

Sipas 34-vjeçarit, durrsaku e ka kërcënuar me jetë dhe në panik e sipër, ai iu drejtua Policisë.

Blutë e Postës së Policisë së Plazhit u vunë menjëherë në lëvizje duke arrestuar pengmarrësin.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh kanë arrestuar në flagrancë shtetasin F. K., 29 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale ‘Heqja e paligjshme e lirisë’. Ky shtetas, në Lagjen 13, për motive pronësie ka mbajtur rreth një orë në makinë pa dëshirën e tij shtetasin D. Xh., 34 vjeç, banues në Lezhë”, bëri të ditur Policia.

Burime nga grupi i hetimit thanë për Panorama se shkak për këtë pengmarrje është bërë një borxh i pashlyer i 34-vjeçarit kundrejt 29-vjeçarit, i cili ka deklaruar se ia kishte kërkuar disa herë, por që lezhjani kishte refuzuar t’ia kthente borxhin.

“Nuk është se e mora peng. E mora në makinë për t’i kërkuar borxhin që më kishte. As e kam dhunuar dhe as i kam bërë presion, thjesht i kërkova atë që më takon.

Pyeteni nëse e kam dhunuar gjatë kohës që ndodheshim në makinë, absolutisht jo. Ai mund të thotë çfarë të dojë, pasi kërkon që të dalë i larë nga kjo histori.

Ai do të përfitojë, por unë nuk do të ndalem deri sa të marr mbrapsht borxhin që më ka”, ka deklaruar 29-vjeçari për grupin hetimor.

Ndërkohë grupi hetimit vazhdon hetimet, ndërsa 29-vjeçari akuzohet për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vetëvendosje nis mbledhjen firmave për rrëzimin e qeverisë “Hoti”

Lëvizja Vetëvendosje kërkon të rrëzojë Qeverinë e Avdullah Hotit me mocion mosbesimi. Kështu Vetëvendosje ka nisur mbledhjen e firmave për...

Close