X

Mbetet i lartë numri i të shtruarve në spitalet COVID/ Ministria jep detaje, ja sa pacientë janë në terapi intensive dhe sa të intubuar


Vendi ka regjistruar sot një rekord rastesh të reja me koronavirus, 139, ndërsa fatkeqësisht gjashtë persona humbën jetën.

Ndërkohë vijon të jetë i lartë edhe numri i personave të shtruar në dy spitalet COVID.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se aktualisht ne spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 110 pacientë te konfirmuar pozitiv ku 21 paciente janë në terapi intensive, 6 prej të cilëve pacientë të intubuar.

Që nga fillimi i epidemisë, vendi ka regjistruar 5889 persona të infektuar me koronavirus, ndërsa raste aktive janë 2589.

Ndërkohë, fatkeqësisht, 182 persona nuk e kanë fituar dot betejën me këtë sëmundje.

Në 24 orët e fundit u shëruan 69 persona, duke e çuar numrin në total në 3123

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
“Pandemia goditi rëndë ekonominë, rikuperimi do të jetë i ngadaltë”- Guvernatori Sejko: Pritet rritje e papunësisë dhe borxhit

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, tha një konferencë për mediat se pandemia e koronavirusit goditi rëndë ekonominë shqiptare...

Close