X

Jetë a vdekje/ I mbajti nën trupin e saj, dadoja në Liban u shpëton jetën dy fëmijëve për të cilët kujdesej


Pamjet që kanë mbetur pas shpërthimit të fuqishëm në Liban  janë të frikshme. Kryeqyteti është rrënuar i gjithi ndërkohë që janë raportuar mbi 100 viktima dhe më shumë se 4 mijë të plagosur.

Ndërkohë në mediat e huaja janë publikuar shumë foto dhe video teksa shihet sesi e kanë përjetuar njerëzit këtë situatë teje të vështirë.

Në një video të bërë virale shihet momenti kur një dado sëbashku me tre fëmijët për të cilët kujdesej po qëndronte para dritares ndërkohë që vijnë lëkundjet e para dhe më pas xhami i dritares copëtohet mbi trupat   tyre.

Vetëm njëri prej fëmijëve arrin të largohet ndërsa ajo ka qëndruar mbi trupat e dy fëmijëve më të vegjël duke ju shpëtuara jetën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA
VIDEO/ Takimi emocionues i qenit me pronarin e tij pas shpërthimit katastrofik në Beirut

Një shpërthim katastrofik ndodhi mbrëmjen e djeshme në Beirut, në Liban. Lëndët plasëse që shpërthyen në një depo në Bejrut,...

Close