X

Zjarri në pyllin e Semanit i pakontrollueshëm, Ushtria dhe Bashkia e Fierit në terren


Vatrat e zjarrit që kanë përfshirë pyllin e Semanit vijojnë të jenë shqetësuese.

Bashkia e Fierit është angazhuar me gjithë strukturat e saj dhe ka lokalizuar vatrat me anë të dronit, si edhe ka ardhur në ndihmë ushtria.

Ndërkohë deri më tani janë djegur 20 hektarë në pyllin e Semanit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
U gjet i vetëvrárë në banesë, pse biznesmenit 37-vjeçar i’u refuzua leje-qëndrimi në Shqipëri?

Eugert Lazaj u gjet i pajetë në banesën e tij luksoze në Farkë ndërsa ai raportohet të jetë pronari i...

Close