X

Sekuestrimi i Ora News/ Lubonja: Goditje selektive, nga pas fshihet Rama


Pas sekuestrimit të pronave të presidentit të “Yldon Media Grup”, Ylli Ndroqi, ka reaguar dhe analisti Fatos Lubonja, i cili gjatë një interviste për News24, ka thene se Rama po i thotë bizneseve dhe mediave të bëhen me të dhe do përfitojnë nga amnistia fiskale, në të kundërtën do të kenë SPAK-un nga pas.

“SPAK po jep sinjale selektiviteti, goditja e televizionit, nuk po hyj te jeta e Ylli Ndroqit. Por nga ana tjetër bëhen amnisti fiskale, nëse do amnisti fiskale hajde bëhu me mua, nëse do SPAK nga mbrapa dil kundër meje. Ky sapo ka filluar tani, përdorimi i drejtësisë, kapja e medias. Kemi shenja të një regjimi që po shkon gjithnjë e më afër autoritarizmit”, është shprehur Lubonja gjatë intervistës.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Identifikohet 71-vjeçari që u vra me armë zjarri në Fushë-Prezë, dalin detaje të reja

71-vjeçari, i cili u vra me armë zjarri pasditen e sotme në Fushë-Prezë, është identifikuar si Abdulla Budlla, nga fshati...

Close