X

Ndërrojnë jetë dy pacientë me koronavirus në Greqi, regjistrohen 77 raste të reja, 13 të intubuar në spitale


Greqia ka regjistruar gjatë 24 orëve të funndit 77 raste të reja me koronavirus, 8 prej të cilëve rezultojnë emigrantë, bën me dije Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY).

Në të njëjtën kohë, 13 pacientë janë në gjendje të rëndë dhe të intubuar në spitalet greke, ndërsa janë regjistruar edhe dy vdekje të reja në 24 orët e fundit.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 4737, ndërsa në total kanë ndërruar jetë nga virusi i rëndë 210 persona.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN
Rreziku i ri që kanos Ballkanin/ tre persona në Greqi infektohen me virusin Nil

Pandemia e koronavirusit që prej gjashtë muajsh ka mbërthyer botën por mesa duket viruset këtë vit nuk paskan fund. Së...

Close