X

FOTO/ Shikoni ç’bëjnë gazetarët e Ora News në televizionin e sekuestruar


Gazetarët e televizionit Ora News e konsideruan sulm politik vendimin e SPAK ndaj Presidentit të Yldon Media Group, Ylli Ndroqi, për sekuestrimin e pasurive, ku përfshihet “Ora News” dhe “Channel One”.

Për këtë arsye, gazetarët dhe pjesëtarë të stafit të RTV Ora vendosën “të kyçin” gojën gjatë transmetimit të një interviste. Kjo në shenjë proteste për fjalën e lirë.

Ylli Ndoqit iu sekuestruan 26 pasuri, mes të cilave, shtëpi, makina, toka dhe dy televizionet. Ai rezulton se është akuzuar për trāfík drōge dhe organizatë krímínale në Turqi dhe se është ārrestuar në Itali në vitin 2015.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Detaje të reja nga vrásja në Fushë-Prezë, i moshuari është qèlluar nga një mjet në lëvizje

Detaje të reja janë zbuluar nga të shtènat me ármë që janë dëgjuar në Rinas ndërsa Faxweb.al mëson se kanë...

Close